Зварювальні матеріали
ЗВАРЮВАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ
Для забезпечення процесу зварювання потрібен широкий спектр витратних матеріалів, покликаних вирішити ті чи інші технологічні завдання і функції.
Серед функцій зварювальних матеріалів:
- формування зварного шва необхідних параметрів;
- створення зварного шва з певним хімічним складом і властивостями металом;
- захист розплаву від окислення киснем;
- підтримання стабільності зварювального процесу;
- очищення металевого шва від шлаку.
У числі основних матеріалів для зварювання: дріт, електроди, флюси, гази для захисту, зварювальні стрічки і прутки та інше.
Зварювальний дріт
Дріт для зварювання - це присадний метал, який плавлячись при зварюванні, заповнює область шва. Існує три основних види дроту для зварювання - дріт з цільного металу (суцільного перетину), дріт з порошковим сердечником (порошковий) і активований дріт.
Головною характеристикою зварювального дроту є відповідність матеріалу дроту за своїми фізичними властивостями заготівлям. Виробляється зварювальний дріт відповідно до ДСТУ 2246-7. Даний технічний стандарт визначає три види дротів:
- низьковуглецеві дроти;
- леговані дроти;
- високолеговані дроти.
Зварювальна стрічка і прутки
Крім зварювального дроту, як присадний матеріал використовуються зварювальні стрічки і прутки. Зварювальні стрічки виробляють відповідно до ДСТУ 26467-85. Зварювальні стрічки можуть складатися зі сталі, міді, алюмінію.
Круглі зварювальні прутки відповідають ДСТУ 16130-90. Вони складаються з міді і сплавів на основі міді.
Електроди
Електрод - це стрижень з матеріалу, здатного проводити електричний струм. Завдання зварювального електрода - забезпечити провідність струму до виробу, який піддається зварюванню.
Електроди діляться на два види:
- металеві (плавляться та не плавляться) - з міді, бронзи, чавуну, вольфраму, сталі і інше;
- неметалеві (плавляться) - з вугілля і графіту.
Зварювальні електроди виготовляються відповідно до ДСТУ 9466-75 і діляться на типи по ДСТУ 9467-75, ДСТУ 10051-75 і ДСТУ 10052-75.
Гази
Застосування захисних газів має на меті запобігання місця зварювання від окислення в результаті контакту з повітрям. Захисні гази виробляють згідно ДСТУ 8050-85, ДСТУ 10157-79.
У газовому зварюванні застосовують гази однокомпонентні і змішані. Часті у використанні ацетилен, водень, блаугаз, бутан, пропан, і газ МАПП. Найбільш використовуваними є суміші газів - аргон в складі з киснем або вуглекислим газом, кисень з вуглекислим газом.
Флюси
У зварюванні флюс виконує три функції - розчинити оксиди на металевій поверхні для спрощення покриття заготовки розплавленим металом; а також виконує бар'єрну функцію від кисню, запобігаючи окисленню металу; в ряді випадків флюс є теплообмінним середовищем для полегшення нагріву зварювального стику.
Класифікація флюсів проводиться згідно особливостей виготовлення, хімічного складу, його призначення та ін.
Весь спектр зварювальних матеріалів Ви можете знайти в каталозі ТОВ «Метал Велдінг».